- Покритие на услугата по монтаж - виж твоя град в списъка с екипи по монтаж
- Проектиране и изграждане на монтаж на мълниезащита за защита на ел. инсталации
- Проектиране и изграждане на активна мълниезащита и пасивна мълниезащита, защита от пренапрежение
- Квалифицирано измерване на съпротивлението на заземителна инсталация - уредба
- Издаване на протокол от сертифицирана лаборатория на база на измереното съпротивление на заземителната уредба
- Издадения протокол е един от необходимите документи по закон за да отговаряте на изискванията за издаване на АКТ 16 на обект
- от 1 до 3 работни дни по избран куриер - ЕКОНТ, СПИДИ, друг
- При уговорен монтаж - доставката се променя спрямо уговорката за монтаж
Неръждаеми мачти за мълниеприемник ONAY Lightning Protection. Нашите иноксови мачти предоставят ефективна мълниезащита за всяка постройка, като са устойчиви на атмосферни влияния, поставени на гръмоотводи с изпреварващо действие. Предлагаме различни дължини на мачтите, от 1 метър до 6 метра, което ги прави подходящи за всяка нужда. Всички наши мачти са направени от висококачествени материали и са проектирани да осигурят безопасност и защита на вашата постройка. В комплект с мачтите предоставяме и анкер планка за бетон, тухла, греда. Изберете нашите неръждаеми мачти за мълниеприемник и бъдете сигурни в безопасността на вашия дом или бизнес. Свържете се с нас днес и поръчайте най-доброто решение за мълниезащита на вашия обект.
Клиентите търсили този продукт за мълниезащита, разгледаха и:
Комплект продукти за мълниезащита
Активни мълниеприемници
Виж повечеМачти за мълниеприемник
Виж повечеЗаземителни проводници
Виж повечеЕлементи за мълниезащита
Виж повечеЗаземителни елементи
Виж повечеЕкипи по проектиране на мълниезащита и електрически мрежи в България
Чести задавани въпроси от клиенти при покупка на мълниезащитата
Как работи мълнизащитата?
Електрическият заряд от мълнята се улавя от мълниеприемник (активен или пасивен), след което зарядът протича през токоотвода към заземителните електроди, които го разсейват в земята. Гръмоотводът се разполага на най-високата точка на защитавания обект. Системата от мълниезащита се състои от метални компоненти с ниско съпротивление, като по този начин мълнята се движи безпроблемно по токоотвода и не рефлектира на обекта, оборудването което има и хората намиращи се в него.
Каква е разликата между конвенционалната и активната мълниезащита?
Активните мълниеприемници имат няколко предимства, едно от тях е, че радиусът на защита е много по-голям, тъй като излъчват възходящ лидер още преди удара на мълнията, което ги прави подходящи и за по-голями обекти. Как действат? - Те използва енергията на въздушния кондензатор, която се образува между облака и земната повърхност и в процеса на образуването на мълнията изпращат противоположен електрически заряд предварително, като по този начин срещата между двата заряда се осъществява по-далеч от повърхността на сградата. Колкото по-голямо е времето за изпреварване (µs) на мълниеприемника, толкова и радиусът на защитената зона е по-голям. Този вид гръмоотвод е подходящ, както за положителни, така и за отрицателни мълнии. Активната система също така е и по-естетича, като не забравяме и че тя не само предпазва сградата, а също и пространството около нея. Повече относно разликата меджу активната и пасивната малниезащита науичи тук.
В кои случаи е задължително по закон изграждането на мълниезащита?
Новите сгради не могат да получат акт 16, без да имат документация за изправно инсталирана мълниезащита. При старите сгради собствениците също имат задачата да се погрижат затова, но на тяхна отговорност. В Наредба 4 за мълниезащита на строителното министерство, на гръмоотводите трябва да се правят периодични проверки. Тряда да се правят замервания на параметрите на заземителя и цялостната инсталация. След това фирмата, която е проверила и издава периодичен доклад, носи отговорност за изправността на съоръжението.
Каква е цената на монтаж и колко струва цялостно мълниезащитата?
Цената на монтаж на мълниезащита зависи от няколко фактора, които водят донейното крайно ценообразуване -големина на сградата, вид мълниезащитна инсталация - активна или пасивна , тя определя обема от работа - като защитата с активен мълниеприемник изисква по малко монтажна работа - но инвестицията в устройството е по голяма от пасивната малниезащита при която, материалите са по евтини нообема от работа епоголям -зодробно ценообразуван. Като цената без материали към кмомента на писание на тази статия варира между 450 и 750 лв. запо подробно колко ще дойде крайната цена и какво е важно научете подробно каква е цената за монтаж на мълниезащита оферирана от фирмите в България и какво включва.
Какво е дефектно токовата защита ?
Дефектно токовата защита с правилната схема е важна мярка за безопасност в електрическите инсталации. Тя има за цел да предпази хората и оборудването от рискове, свързани с електричеството, особено в случаи на неизправности или нещастни събития. Чрез активно следене на тока в инсталацията и бързо реагиране при откриване на дефект, тази защитна система предотвратява сериозни последици като електрически удари, пожари или повреди на оборудването.
Как дефектно токовата защита работи?
Детекция на дефект: Системата непрекъснато следи тока в електрическата инсталация. Ако се засече дефект, като наприме при бъркане в контакта с предмет от дете ли се получавапромянав напрежениетовмрежата идефектнотоковата защита реагира незабавно като спира тока зада ви защити. Автоматично изключване: При откриване на дефект, системата автоматично изключва електрическия ток в инсталацията за кратко време. Това предпазва хората, устройствата и оборудването от опасността на електрически удар. Защита от пожар: Дефектнотоковата защита е особено важна за предотвратяване на пожари. Ако се появи дефект, който може да доведе до прегряване на кабелите или оборудването, системата реагира бързо и изключва тока преди да възникне пожар.Увереност и спокойствие: Помощта на дефектнотоковата защита дава увереност и спокойствие на потребителите, че техният дом или работно място е безопасно и защитено от електрически рискове.